Ceníky dopravy z Německa do ČR a na Slovensko

 • U každé přijaté zásilky do schránky v Německu si zákazník zvolí dopravce a adresu dodání.
 • Cílem je možnost expedice stejný den, kdy zásilka přišla na sklad v Německu. U většiny zásilek se to podaří.
 • Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. a doručovány dle vybraného dopravce do 1 - 2 pracovních dnů.
 • Osobní odběr v Liberci (depo Geis CZ) nebo v Praze (MESSENGER) je možný stejný den večer od 21:00 do 22:30.
 • Max. váha zásilek do ČR: 40 kg, SR: 30 kg. Max. délka: 200 cm, max. šířka: 80 cm, max. výška: 60 cm. Max. obvod: 300 cm! (obvod = 2x výška + 2x šířka + 1x nejdelší strana). Nadrozměrné, paletové a zásilky ze zemí mimo EU nejsou přijímány (Co nepřepravujeme - zakázané zboží).
Přeprava z Německa do ČR
 • Česká pošta - Obyčejně: Pro dopisy a tiskoviny (bez pojištění).
 • Česká pošta - Balík do ruky, Balík na poštu, Balík do balíkovny: Výhodná cena pro lehčí zásilky s dodáním do 1 - 2 prac. dnů. Pro doručení v sobotu lze zvolit službu EMS. Balík na poštu a do balíkovny je možné na vybraných depech vyzvedávat non-stop.
 • GLS: Výhodná cena pro těžší nebo spojené zásilky s dodáním nejčastěji do 1 prac. dne.
 • Osobní odběr v Liberci: Pro zásilky do 20 kg s možností odběru stejný den po 18 h na depu Geis CZ. Varianta i pro větší zásilky náchylné k poškození, které lze za příplatek svézt do Liberce individuálně naši dodávkou.
 • MESSENGER - Večer v Praze na depu / Ráno v Brně na depu: Expresní přeprava menších i křehkých zásilek. Zásilky objednané do 13:00 lze vyzvednout od 21:00 do 22:30 stejný pracovní den v Praze 19 - Kbelích respektive následující pracovní den v 8:00 v Brně - Modřicích.
Přeprava z Německa na Slovensko
Přeprava z ČR do Německa
 • MESSENGER + DHL Paket: Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 20 kg odkudkoliv z ČR do Německa s dodáním do 2 - 3 pracovních dnů.
Vrácení zásilky do obchodu v Německu

Česká pošta - Balík do ruky, na poštu, do balíkovny

Výhodná cena pro lehčí zásilky s dodáním do 1 - 2 prac. dnů. Balík na poštu lze na vybraných depech vyzvedávat 24 h denně, ale lze využít i jiná třídicí depa otevřená např. v sobotu nebo do pozdních večerních hodin (seznam doručovacích dep a otevírací doba [PDF]). U rozměrnějších zásilek žádný z rozměrů nesmí přesahovat 200 cm. Součet délky, šířky a výšky zásilky pravidelných tvarů nesmí být větší než 300 cm. Balík na poštu je možné dodat na většinu pošt po ČR (lze využít např. v době dovolených nebo při dojíždění do zaměstnanání mimo Vaše bydliště). Volitelně lze v systému vybrat EMS se sobotním doručením - doporučujeme pro expresní "páteční zásilky", které mají být dodány o víkendu.

Příklad účtování balíku s váhou do 2 kg s dodáním po celé ČR do Balíkovny:
Zasilatelský poplatek: 82 Kč (dle Ceníku služeb)
Poštovné: 59 Kč (Balík do Balíkovny)
Celkem: 168 Kč (Balík do ruky), 162 Kč (Balík na poštu), 141 Kč (Balík do balíkovny)

Ceník poštovného po ČR

Česká pošta - Obyčejná zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky jako Balík do ruky nebo Balík na poštu, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky. Některé ceny poštovného jsou v ČR osvobozeny od DPH, ale tuto výhodu může nabídnout pouze Česká pošta, proto přeúčtování je dle českého i německého zákona o DPH možné pouze s DPH.

Ceník poštovného po ČR

GLS

Výhodná cena pro těžší nebo spojené zásilky s dodáním nejčastěji do 1 prac. dne. Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. Přeprava probíhá přes noční třídící linky po celé ČR. Sledovací číslo pro on-line sledování zásilky je zasíláno přes e-mail. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 116 Kč (vč. DPH). Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu 1 týden (doporučujeme kontaktovat doručující depo).

Ceník přepravného

Osobní odběr v Liberci na depu Geis CZ

Pro zásilky do 20 kg s možností odběru stejný den po 18 h na depu Geis CZ v Liberci za snížené přepravné 45,- Kč (k ceně je nutné připočíst poplatek zasilatele z Ceníku služeb). Maximální hodnota zásilky je 25 000 Kč. Varianta i pro větší zásilky náchylné k poškození, které lze za příplatek 500 Kč svézt do Liberce individuálně naši dodávkou.

Zásilka bude na depu k vyzvednutí po dobu 3 pracovních dnů. Zásilky nad 10 kg vyzvedněte, prosím, v co nejkratší době vzhledem k omezenému prostoru skladovacího boxu v Liberci.

Adresa depa: Mailboxde.cz s.r.o. c/o Geis CZ s.r.o., České mládeže 594/33, 460 06 Liberec (9:00 - 18:30, PO - PÁ).

MESSENGER - Večer v Praze na depu / Ráno v Brně na depu

Expresní přeprava pro menší, křehké a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky s maximální váhou 30 kg. Zásilky objednané do 13:00 lze vyzvednout od 21:00 do 22:30 stejný pracovní den v Praze - Kbelích respektive další pracovní den od 8:00 v Brně - Modřicích. Délka úložní doby jsou 3 pracovní dny.

Adresa depa Praha: MESSENGER a.s., Mladoboleslavská 1120, 197 00 Praha 19 - Kbely (8 - 22:30, PO - PÁ)
Adresa depa Brno: MESSENGER a.s., Nádražní 674, 664 42 Modřice (8 - 17:00, PO - PÁ)

Ceník Messenger

SLOVENSKO: Česká & Slovenská pošta - Obyčejná a doporučená zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky doporučeně nebo se službou Geis Parcel, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky.

Ceník poštovného po ČR

SLOVENSKO: Sběrná služba - GLS

Výhodná cena pro lehké i těžké zásilky s dodáním do 1 - 3 prac. dnů. Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. Přeprava probíhá přes noční třídící linky v ČR a SR. Sledovací číslo pro on-line sledování zásilky je zasíláno přes e-mail. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 9,24 EUR (vč. DPH). Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu 1 týden (doporučujeme kontaktovat doručující depo).

Ceník přepravného

Německo: MESSENGER + DHL Paket

Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 20 kg odkudkoliv z ČR do Německa s dodáním do 2 - 3 pracovních dnů.

Svozy na další pracovní den lze objednat online až do 19 h (PO - PÁ). Zásilky si vyzvedne kurýr firmy MESSENGER, a.s. Pokud je adresa vyzvednutí na území města (nikoliv mimo město), kde má MESSENGER pobočku a svoz objednáte do 13 hod., pak bude zásilka vyzvednuta ještě stejný pracovní den. Pobočky: Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Liberec, Plzeň, České Budějovice, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Zlín, Karlovy Vary, Jihlava, Svitavy, Příbram, Kolín.

Jak začít spolupracovat

 • Registrujte se a vyberte typ uživatele: Firma, soukromá osoba - účet pro zasílání z ČR do DE, EU, Měna: EUR
 • Přihlašte se na nový účet, dobijte kredit v EUR (platba kartou nebo převodem) a vyplňte objednávku přepravy.
 • Do 10 min. Vám pošleme instrukce, CMR list a štítek MESSENGER na zásilku pro kurýra.
 • Zabalte zásilku, na ni do obálky vložte vytištěný a podepsaný nákladní list CMR.
 • Zásilka bude vyzvednuta další pracovní den.
 • Následující pracovní den Vám bude zasláno sledovací číslo a zpráva o odeslání z Německa.

Ceník poštovného po Německu

Vrácení zásilky do Německa (Retoure)

Využijte naši službu pro vrácení zásilky zpět prodejci do Německa nebo jiného státu EU. Stačí mít od prodejce zpětný štítek s předplaceným poštovným po Německu s dopravci DHL, DPD, Deutsche Post DHL, UPS, Hermes, FedEx. Zásilku u Vás necháme vyzvednout kdekoliv v ČR a zašleme ji obchodníkovi.

Svozy na další pracovní den lze objednat online až do 19 h (PO - PÁ). Zásilky si vyzvedne kurýr firmy MESSENGER, a.s. Pokud je adresa vyzvednutí na území města (nikoliv mimo město), kde má MESSENGER pobočku a svoz objednáte do 13 hod., pak bude zásilka vyzvednuta ještě stejný pracovní den. Pobočky: Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Liberec, Plzeň, České Budějovice, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Zlín, Karlovy Vary, Jihlava, Svitavy, Příbram, Kolín.

Ceny vyzvednutí zásilek kdekoliv po ČR

do 10  kg: 179,00 Kč
do 20  kg: 279,00 Kč

 • Registrujte se a vyberte typ uživatele: Soukromá osoba - účet pro zasílání z ČR do DE, EU, Měna: CZK (pro vratky)
 • Přihlašte se na nový účet, dobijte kredit a vyplňte objednávku přepravy.
 • Do 10 min. Vám pošleme instrukce, nákladní list CMR a štítek MESSENGER na zásilku pro kurýra.
 • Vytiskněte si, prosím, nákladní list CMR a vyplňte:
  • adresu svého bydliště,
  • adresu příjemce v Německu (obchodníka),
  • popis zboží (např. košile, kniha apod.),
  • datum, místo a podpis.
  • Obsahuje Vaše zásilka více oštítkovaných zásilek na rozeslání a je potřeba ji otevřít?
  • Pak na CMR list, ale i na zásilku zvýrazněte: VÍCEKUSOVÁ ZÁSILKA (... ks), OTEVŘÍT
 • Vytvořte si kopii německého přepravního štítku od prodejce, kde je i sledovací číslo.
 • Nákladní list CMR vložte spolu s německým přepravním štítkem od obchodníka do obálky a tu přilepte na zásilku.
 • Přepravní štítek MESSENGER z přílohy e-mailu vytiskněte a nalepte na zásilku.
 • Zásilku si vyzvedne dopravce MESSENGER. Kopii listu CMR Vám kurýr na přání může potvrdit.
 • Během 1 - 2 pracovních dnů Vám přijde potvrzenka do e-mailu o odeslání vratky z německého skladu.