Ceníky dopravy z Německa do ČR a na Slovensko

 • U každé přijaté zásilky do schránky v Německu si zákazník zvolí dopravce a adresu dodání.
 • Cílem je možnost expedice stejný den, kdy zásilka přišla na sklad v Německu. U většiny zásilek se to podaří.
 • Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. a doručovány dle vybraného dopravce do 1 - 2 pracovních dnů.
 • Osobní odběr v Liberci (DPD) nebo v Praze (MESSENGER) je možný stejný den večer po 18 resp. 19 h.

Přeprava z Německa do ČR

 • Česká pošta - Obyčejně: Pro dopisy a tiskoviny (bez pojištění).
 • Česká pošta - Balík do ruky, Balík na poštu, Balík do balíkovny: Výhodná cena pro lehčí zásilky s dodáním do 1 - 2 prac. dnů. Pro doručení v sobotu lze zvolit službu EMS. Balík na poštu a do balíkovny je možné na vybraných depech vyzvedávat non-stop.
 • DPD: Výhodná cena pro těžší nebo spojené zásilky s dodáním nejčastěji do 1 prac. dne.
 • Osobní odběr v Liberci: Pro zásilky do 20 kg s možností odběru stejný den po 18 h na depu DPD. Varianta i pro větší zásilky náchylné k poškození, které lze za příplatek svézt do Liberce individuálně naši dodávkou.
 • MESSENGER - Večer v Praze na depu: Expresní přeprava menších i křehkých zásilek. Zásilky objednané do 13:00 lze vyzvednout od 20:00 do 22:00 stejný pracovní den v Praze 9.

Přeprava z Německa na Slovensko

Přeprava z ČR do Německa

 • DPD + Deutsche Post DHL: Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 20 kg odkudkoliv z ČR do Německa s dodáním do 2 - 3 pracovních dnů.

Vrácení zásilky do obchodu v Německu

Česká pošta - Balík do ruky, na poštu, do balíkovny

Výhodná cena pro lehčí zásilky s dodáním do 1 - 2 prac. dnů. Balík na poštu lze na vybraných depech vyzvedávat 24 h denně, ale lze využít i jiná třídicí depa otevřená např. v sobotu nebo do pozdních večerních hodin (seznam doručovacích dep a otevírací doba [PDF]). U rozměrnějších zásilek žádný z rozměrů nesmí přesahovat 240 cm. Součet délky, šířky a výšky zásilky pravidelných tvarů nesmí být větší než 300 cm. Balík na poštu je možné dodat na většinu pošt po ČR (lze využít např. v době dovolených nebo při dojíždění do zaměstnanání mimo Vaše bydliště). Volitelně lze v systému vybrat EMS se sobotním doručením - doporučujeme pro expresní "páteční zásilky", které mají být dodány o víkendu.

Příklad účtování balíku s váhou do 2 kg s dodáním po celé ČR:
Zasilatelský poplatek: 69,50 Kč (dle Ceníku služeb)
Poštovné: 79 Kč (Balík do ruky)
Celkem: 148,50 Kč (Balík do ruky), 137,50 Kč (Balík na poštu), 121,50 Kč (Balík do balíkovny).

Ceník poštovného po ČR

Česká pošta - Obyčejná zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky jako Balík do ruky nebo Balík na poštu, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky. Některé ceny poštovného jsou v ČR osvobozeny od DPH, ale tuto výhodu může nabídnout pouze Česká pošta, proto přeúčtování je dle českého i německého zákona o DPH možné pouze s DPH.

Ceník poštovného po ČR

DPD

Výhodná cena pro těžší nebo spojené zásilky s dodáním nejčastěji do 1 prac. dne. Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. Přeprava probíhá přes noční třídící linky po celé ČR. Sledovací číslo pro on-line sledování zásilky je zasíláno přes e-mail. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 297,50 Kč (vč. 19% německé DPH). Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu 1 týden (doporučujeme kontaktovat doručující depo).

Ceník přepravného

Osobní odběr v Liberci na depu DPD

Pro zásilky do 20 kg s možností odběru stejný den po 18 h na depu DPD v Liberci za snížené přepravné 42,- Kč (k ceně je nutné připočíst poplatek zasilatele z Ceníku služeb). Maximální hodnota zásilky je 25 000 Kč. Varianta i pro větší zásilky náchylné k poškození, které lze za příplatek 300 Kč svézt do Liberce individuálně naši dodávkou.

Zásilka bude na depu k vyzvednutí po dobu 3 pracovních dnů. Zásilky nad 10 kg vyzvedněte, prosím, v co nejkratší době vzhledem k omezenému prostoru skladovacího boxu v Liberci.

Adresa depa: My Freight s.r.o. c/o DPD CZ s.r.o., České mládeže 594/33, 460 06 Liberec (9:00 - 18:30, PO - PÁ).

MESSENGER - Večer v Praze na depu

Expresní přeprava pro menší a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky s maximální váhou 30 kg. Zásilky objednané do 13:00 lze vyzvednout od 20:00 do 22:00 stejný pracovní den, v další dny od 8:00 do 22:00. Délka úložní doby jsou 3 pracovní dny.

Adresa depa: MESSENGER a.s. - depo Big Box - hala B1, Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9 (8 - 22:00, PO - PÁ).

Ceník Messenger

SLOVENSKO: Česká & Slovenská pošta - Obyčejná a doporučená zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky doporučeně nebo se službou Geis Parcel, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky.

Ceník poštovného po ČR

SLOVENSKO: Sběrná služba - DPD

Výhodná cena pro lehké i těžké zásilky s dodáním do 1 - 3 prac. dnů (Bratislava 1 den). Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. Přeprava probíhá přes noční třídící linky v ČR a SR. Sledovací číslo pro on-line sledování zásilky je zasíláno přes e-mail. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 297,50 Kč (vč. 19% německé DPH). Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu 1 týden (doporučujeme kontaktovat doručující depo).

Ceník přepravného

Německo: Geis + Deutsche Post DHL

Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 20 kg odkudkoliv z ČR do Německa s dodáním do 2 - 3 pracovních dnů.

Svozy na další pracovní den lze objednat online až do 21 h. Při zasílání více než 10 zásilek v jednom podání je možné nastavit předávání dat v csv. Pokud zasíláte více zásilek najednou a všechny spojené v jedné v krabici, zaplatíte za první položku v krabici standardní cenu a za každou další do 5 kg získáte slevu 3,00 EUR. O vrácených zásilkách zasíláme zprávu ve stejný den a je možné je hned odeslat do ČR, nebo nechat spojovat do velké krabice a odeslat později.

TIP: Dopisní zásilky bez sledování nad 20 ks v jednom podání s rozměry do 35 x 25 x 5 cm a váhou do 0,5 kg zpracováváme za 0,63 EUR bez DPH za položku + poštovné po Německu a jednotný svoz po ČR do Německa za 4,00 EUR (3,31 EUR bez DPH) za spojenou zásilku do 20 kg.

Jak začít spolupracovat

 • Registrujte se a vyberte typ uživatele: Firma, soukromá osoba - účet pro zasílání z ČR do DE, EU, Měna: EUR
  (poslední volba v rolovacím menu)
 • Přihlašte se na nový účet, dobijte kredit v EUR (FIO, Volksbank, PayPal) a vyplňte objednávku přepravy.
 • Zabalte zásilku, do obálky vložte vytištěný a podepsaný nákladní list CMR (bude zaslán do e-mailu).
 • Zásilka bude vyzvednuta další pracovní den, řidič Vám předá štítek pro nalepení na zásilku.
 • Následující pracovní den Vám bude zasláno sledovací číslo a zpráva o odeslání z Německa.

Ceník poštovného po Německu

Vrácení zásilky do Německa za 100 Kč (Retoure)

Využijte naši službu pro vrácení zásilky zpět prodejci do Německa nebo jiného státu EU. Stačí mít od prodejce zpětný štítek s předplaceným poštovným po Německu s dopravci DHL, DPD, Deutsche Post DHL, UPS, Hermes, FedEx. Zásilku u Vás necháme vyzvednout kdekoliv v ČR a zašleme ji obchodníkovi.

 • Registrujte se a vyberte typ uživatele: Soukromá osoba - účet pro zasílání z ČR do DE, EU, Měna: CZK (pro vratky)
 • Přihlašte se na nový účet, dobijte kredit 100 Kč a vyplňte objednávku přepravy.
 • Z potvrzujícího e-mailu vytiskněte nákladní list CMR, doplňte adresu obchodu v Německu, popis zboží a podepište jej.
 • List CMR a štítky s předplaceným poštovným vložte do obálky a tu připevněte na zásilku (pro sledování zásilek si vytvořte kopie zpětných štítků).
 • Zásilka bude vyzvednuta další pracovní den, řidič Vám předá přepravní štítek a ten nalepíte na zásilku.
 • Do 1 - 2 prac. dnů bude zásilka předána dopravci v Německu. Sledovat ji můžete na stránkách příslušného dopravce.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás: +420 483 515 087, +420 731 271 712